Opalování

Pravidla opalování

1. Používejte pouze kosmetiku určenou do solárií.
2. Před opalováním v soláriu odstraňte veškerou kosmetiku, make up, nepoužívejte parfémy a odložte veškeré šperky.
3. Dbejte na to, aby nedošlo ke spálení pleti (pokud se tak už stane, snižte opalovací čas).
4. Dodržujte doporučené opalovací časy.
5. Používejte ochranné brýle na oči určené do solárií.
6. Pro získání rovnoměrného opálení se v soláriu otáčejte, při neprokrvení částí těla, na kterých ležíte, se opálení snižuje.
7. Doporučená pauza mezi opalováním je 48 hodin.
8. Doporučená opalovací kůra:
a. Kratší doba na začátku, aby nedošlo ke spálení pokožky, mírně navyšovat dobu slunění po 2-3 návštěvách.
b. Pauza mezi opalováním 48 hodin.
c. Po 6-8 týdnech na týden vysaďte, aby se pokožka zregenerovala.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Kolikrát týdně se mohu opalovat v soláriu, aby to bylo rozumné?

Lidé s fototypem I, děti, mladiství do 18 let a lidé užívající léky, které způsobují přecitlivělost na slunce, jako i lidé s rakovinou kůže v rodině, by solárium k opalování vůbec neměli používat. Přiměřené opalování 3x týdně je pro všechny ostatní nezávadné. Obecně je známo, že se pokožka po opalování zregeneruje minimálně za 24h. Pokud jste fototyp II, trvá regenerace 48 hodin a více.

Je možné navštívit solárium dva dny po sobě?

Opalování na sluníčku a v soláriu je úplně stejné. Působí na Vás stejné UV záření a vytváří přirozeným způsobem opálení. Pokud jdete do solária poprvé nebo po delší době, tak mezi první a druhou návštěvou musí být rozestup 48 hodin, aby se zjistilo, zda se na kůži neobjeví alergická reakce. Pokud je vše v pořádku, můžete následně jít i dva dny po sobě, ale vždy tak, abyste nepřekročili dávku UV záření, která by na Vaší kůži vyvolala erytém (začervenání/spálení vyvolané UV zářením). Ale je lepší dát mezi návštěvami den pauzu, aby se kůže zregenerovala a používat kvalitní solární kosmetiku, která zlepší Vaše opálení a kůži dodá potřebné látky a hydrataci.

Pokud s opalováním začínáte, určete si přesně Váš typ kůže a tomu přizpůsobte program opalování. Poradí Vám vyškolený personál v našich studiích. Mezi první a druhou návštěvou musíte nechat rozestup 48 hodin

Můžu dostat z opalování v soláriu
rakovinu kůže?

Na toto téma existují medicínské a vědecké připomínky, které uvádějí, že překročení doporučené dávky nebo spálení kůže, představuje jeden z faktorů zvýšeného rizika onemocnění rakovinou kůže, zejména, když se spálíme v dětském věku a opakovaně.

Odpovědným používáním solária získáte kontrolovaným způsobem své opálení
a VITAMÍN D prostřednictvím UV záření.

Jak chránit tetování v soláriu?

Pokud je tetování čerstvé a kůže není plně zregenerována neměla by se UV záření vystavovat. Pokud je již tetování starší a kůže plně pořádku a chcete si toto místo chránit, postupujte stejně jako když se opalujete na sluníčku. Použijte kvalitní krém s UV filtrem (krém na ochranu Vašeho tetování najdete u nás ve studiu.) nebo si tetování schovejte pod tričko či ručník. Na ostatní části těla používejte kvalitní krém do solária. Ve studiu Vám rádi poradíme.

Mám problémy s akné a četla jsem hodně diskuzí, slečny píšou, že pomáhá…

ANO, z reakcí zákazníků víme, že pravidelné mírné opalování jim pomáhá zlepšovat kvalitu pleti. Zákazníci si velice chválí kolagenové solárium při péči o akné. Tvoří se výrazně méně a uvádějí, že mají kůži vláčnější. Rozumné využívání UV záření je při akné všeobecně doporučováno a i v našich studiích je skupina zákazníků, kteří z těchto důvodů pravidelně navštěvují solárium, protože jim to pomáhá.